Jak být nejlepší hostitel

Pozvali jste k vám na návštěvu vaše přátele? Pak je jasné, že na sucho společně sedět určitě nebudete. Jako správní hostitelé byste jim měli nabídnout přinejmenším něco k pití. Kromě sklenice vodynesmí chybět také šálek lahodné kávy.

„Společenský nápoj“

Káva je totiž odjakživa jakýmsi společenským nápojem, doprovází nejrůznější setkání, ať už pracovního nebo osobního rázu. Vždy dovede zvednout náladu, dodat energii a vytvořit tu správnou atmosféru k povídání, ale třeba i k řešení problémů. Nemusíte být zrovna kávový guru a disponovat obsáhlými znalostmi ani jedinečnými schopnostmi, abyste uspokojili chuťové pohárky vašich náročných hostů. Stačit vám k tomu budou „jen“ dvě věci – kvalitní surovina a šikovný kávovar.

Bez čeho to nepůjde

Pro kvalitní kávu se vypravte do specializovaných prodejen, v obchodních řetězcích ji totiž jen těžko seženete. Poohlédněte se po zrnkové kávě, kterou namelte až těsně před přípravou. Výsledný nápoj bude chutnější, čerstvější a voňavější. Co se týče samotných kávovarů, zde můžete vybírat z různých druhů, záleží čistě na vás, zda přípravu chcete nechat zcela v jejich režii nebo se na ní podstatnou měrou podílet.

Stylová alternativa

Pokud máte pocit, že byste profesionální kávovar nevyužili, můžete zkusit jiné pomocníky. Umí také vykouzlit nápoj podle vaší chuti a zároveň jsou i šetrnější k vaší peněžence. Řeč je o stylových moka kávovarech, které se teprve začínají v českých domácnostech zabydlovat. Avšak třeba v Itálii – zemi kávě zaslíbené, ho vlastní prakticky každá rodina a dopustit na něj nedají ani miliony dalších kávomilců po celém světě. Nevytvoří sice nápoj silný jako espresso, ale výsledná káva je hutnější než filtrovaná. Příprava není nijak náročná – stačí jen do spodní nádoby nalít vodu, do zásobníku vložit čerstvě mletou kávu, zašroubovat horní část konvičky a položit na ploténku.

Něco k zakousnutí

Pro hosty, kteří černému kofeinovému nápoji zrovna dvakrát neholdují, mějte vždy připravenou alternativu. V kuchyni by vám neměl chybět sypaný čaj, ideálně ve více druzích, ať si každý může zvolit podle toho, co má nejraději. Přichystat nezapomeňte také něco drobného k zakousnutí. K horkým nápojům jdouskvěle především sladké chutě – moučníky, dezerty, zákusky nebo třeba tradiční české koláče s tvarohovou, makovou či povidlovou nádivkou. A uvidíte, že vašim hostům u vás bude tak dobře, že nebudou chtít odejít!

Vážení a milí.

Program letošního ročníku Colours of Ostrava: je rozšířen  o nové mezinárodní diskusní fórum Meltingpot, kde naše Boží koláče s jedinečnou chutí nechybí. Je tady dobrá nálada, mraky ustupují a sluníčko hřeje.

Oslaďte si zdravě tyto dny s našimi Božími koláčky.

Vyhlašujeme Soutěž pro všechny, kteří si rádi hrají : která nádívka bude dnes Favoritem? Tipujte, ziťra vylosujeme vítěze a předáme odměnu.

Více na  https://www.colours.cz/o-festivalu/novinky/predstavujeme-meltingpot#sthash.eXOph3oZ.dpuf

Boží koláče v Evropě

Chceme se s vámi podělit o novou zkušenost s naším Boží koláči, které ujely více jak 1000 km bez újmy na  kráse, kvalitě a chuti a dělaly radost lidem ve více státech v Evropě. Ženich nám napsal:

Datum: 17.05.2016

Vložil: Jiri

Titulek: BOZI KOLACE v Evrope

Chtel bych mockrat podekovat pani Jadlovcove za skvele kolace na nasi svatebni oslavu a perfektni servis!!
Kolace zvladly bez uhony cestu jak do Rakouska, tak i pak cestu dale ke svemu cili kazdeho ze svatebnich hostu. Kolace tak putovaly do Ostravy, Brna, rakouske Vidne, Villachu, Klagenfurtu, Grazu, ale taky do nemeckeho Mnichova, chorvatske Rijeky, italske Modeny nebo nizozemskeho Grooningenu!
Tech pozitivnich ohlasu a fotek, ktere jsme od nasi rodiny, znamych a pratel dostali bylo nepocitane. “BOZI KOLACE” pani Jadlovcove vyhraly “na cele care” a byly nadhernou teckou za vydarenou oslavou.
Jeste jednou MOCKRAT DEKUJI a preji hodne uspechu v dalsim podnikani.
Jiri

Boží koláče – nejvyšší kvalita a jedinečná chuť

Vážení a milí zákazníci.
k uspokojení poptávky narůstajících zákazníků jsme prodej Božích Koláčů nedávno rozšířili o místo, kde si zákazníci mohou koupit s sebou, objednat, a taky vychutnat Boží Koláče a jiné sladké nebo slané dobrůtky při šálku vynikající výběrové Brazilské kávy, skvělého čaje či horké čokolády, tedy o kavárnu Beatrice. Máme otevřeno denně.
Kde? V Ostravě – centrum, Smetanovo náměstí 3233/8b. ( za Divadlem Antonína Dvořáka).Boží Koláče s láskou vyrábíme pro všechny k různým příležitostem:
SVATEBNÍ KOLÁČE – nezapomenutelný zážitek na slavnostní událost, kterou umocní jedinečná chuť svatebního koláče.
RAUT – propagační akce spojené s pohoštěním, oslavy firemní, privátní,
BANKET – mimořádně významné, oficiální nebo slavnostní události,
KOKTEJL – akce s občerstvením např. tisková konference, vernisáž…,
GARDEN PARTY neboli zahradní slavnosti – různá formální setkání,
COFFEE BREAK – občerstvení o přestávkách při seminářích, školeních, prezentacích či přednáškách ad.

Srdečně vás zveme do našich prostor, ochutnávka po předchozí dohodě je ZDARMA.Více informací na webových stránkách www.dkbostrava.cz, www.bozikolace.czS pozdravem
Tým Božích koláčů


Maratón pečení na svatby již začíná

Děkujeme všem, kteří oceňuji kvalitu a že Boží koláče mají své místo na slavnostních stolech pro svoji kvalitu, neodolatelnou vůni a vyjímečnou chuť.

Nyní začal maratón v pečení na svatby.

Přejeme všem novomanželům, svatebním hostům nezapomenutelný gurmánský zážitek.

Chcete přispět svému zdraví a kráse? Jezte Boží Koláče

Chcete přispět svému zdraví a kráse? Jezte Boží Koláče. Proč?

Protože jedna ze základních surovin na výrobu „Božích Koláčů“ je droždí.

Droždí je jedna z nejcennějších potravin. Droždí se řadí k nejbohatším zdrojům přirozených organických vitamínů, je účinným prostředkem proti toxické žluči, zácpě a nadýmání ….

„Boží Koláče“ tak přináší lidskému organismu množství benefitu, protože droždí je významným zdrojem vitamínu B, absorbuje a neutralizuje kyseliny, zlepšuje trávení sacharidů a brání hromadění např. kyseliny mléčné a octové, které poškozují tkáně, neutralizuje dráždění v játrech, pomáhá předcházet zácpě a obnovit peristaltiku střev a při pravidelné konzumaci zcela odstraňuje nadýmání. Podle Henryho G. Bielera je alkalické droždí vhodné i pro pacienty s krvácejícím žaludečním vředem, kdy je jakékoli jiné jídlo příliš dráždivé.

Boží Koláče na Rozmarných slavnostech Ostravice – Řeka 2015

Boží Koláče spolu s coffee coachem paní Lucií Nadymáčkovou se účastnily velmi podařené sobotní akce Rozmarné slavnosti Ostravice.

Návštěvnost byla vysoká, dokonce nás navštívia starostka Slezské Ostravy MVDr. Jelonková.

 

Výborná káva a boží chuť Koláčů měly společných úspěch u zákazníků, kteří si vychutnávali u stánku oba produkty. Boží Koláče všem moc chutnaly, byly vyprodány za neuvěřitelné 3 hodiny! Poté jsme už jen rozdávali letáčky a pozvali zákazníky do nové Cukrárny Božích Koláčů v Ostravě – Antošovicích, kterou najdete ZDE v kontaktech.

 

Přídáváme pár foteček pro malé ohlédnutí.

 

Tým Božích Koláčů

 

Cukrárna Božích Koláčů slavnostně otevřena!

Na slavnostní otevření Cukrárny Božích Koláčů Vás zákazníků dorazilo v sobotu 20. 6. 2015 opravdu hodně.
Boží Koláče a další sladké dobrůtky podávané s výbornou kávou byly pochváleny. Všem moc chutnaly.

 

I když chvílemi pršelo, počasí nezabránilo našemu setkání. Do prostor v cukrárně Božích Koláčů jsme se všichni krásně vešli.

Přídáváme pár foteček zaznamenávající atmosféru u Božích Koláčů.

 

Svatební výslužka Božích Koláčů

Jak rozdává svatební výslužka Božích Koláčů radost aneb hodně štěstí ve společném životě Anně a Tomášovi přeje tým Božích Koláčů…

Citace vzkazu od paní Anničky ze dne 3.5.2015:

    “Srdečné díky paní majitelce za perfektní servis,co se týče “svatební výslužky”.,vše proběhlo na 100%! Jinak řečeno,od A do Z :-). Koláče všem chutnaly a     právem si nesou název “BOŽÍ “…lepší nádivky jsem nejedla! Snad jen moje babička pekla podobné,ale to už je hodně dávno… Ještě jednou DĚKUJEME!!!”